מה הסיבה שאת לא מצליחה להרות?

פוריות ברפואה המשלימה ודרכי טיפול בעזרת דיקור סיני

היום פוריות זה נושא חם. כולם מדברים על "בעיית" פוריות אך למעשה פוריות היא לא בעייה. אפשר לטפל גם באמצעות הרפואה הקונבנציונלית וגם באמצעות הרפואה המשלימה.

היום נשים מתקשות להכנס להריון מהרבה סיבות. מהניסיון שלי הסיבה העיקרית היא סטרס ואורח חיים שגוי. ולאו דווקא בעיות פיזיות.

במאמר זה לא אתייחס לטיפולים הפיזיים שמציעים הרופאים, אלא להיבטים הרגשיים של הטיפולים.

הסטטיסטיקה מראה שאנו "בונים" בית בגיל מאוחר יותר מבעבר. הרצון לעשות טיול גדול אחרי צבא, הלימודים, הקריירה ויוקר המחייה מעכבים את הרחבת התא המשפחתי, ולרוב ההחלטה להרחבת התא המשפחתי נעשית לאחר השלמת הגורמים שהוזכרו. הווי אומר בגיל 30 פלוס.

מה הסיבה שאת לא מצליחה להרות? - איילת גולד

כשאישה מגיעה אליי לטיפול שמוגדר כטיפול פוריות אני קודם שואלת על אורח החיים שלה. איפה את עובדת? כמה שעות את עובדת ביום? מה את מספיקה לאכול בזמן העבודה? כמה שעות בלילה את ישנה? האם השינה איכותית? ועוד שאלות נוספות שלכאורה לא קשורות לפוריות כלל. התשובות שהיא תתן לי הן הבסיס לטיפול נכון ומדויק.

"אז מה הסיבה שאני לא מצליחה להרות?״

סטרס ברוב הפעמים הוא הגורם מספר אחת לכשל בכניסה להריון.

למשל: הגעת לשלב שאת רוצה להרחיב את התא המשפחתי שלך. אתם מנסה כמה חודשים בכוחות עצמכם ואז את מתחילה לחשוש. את רצה לרופא והוא לא מזהה בעייה. מרגע זה בין אם את רוצה או לא רוצה את בתחילתה של מערכת יחסים צמודה עם סטרס. את בודקת כל אופציה אפשרית שתתן לך מענה כאן ועכשיו. אינטרנט, פורומים, מפגשים עם הרבה רופאים וזה לא נגמר…

ובעצם כל מה שאת צריכה זה שמשהו ירגיע אותך.

הרפלקסולוגיה וגם הדיקור הסיני יודעים לעבוד על כפתור הלחץ. כשאנחנו בסטרס פעולת הכיווץ עובדת יתר על מידה. נרגיש את זה בכאבי ראש, בכאבי שרירים, בכאבי מחזור וגם כמובן באי פריון. אחרי כמה טיפולים בודדים בלבד את מרגישה נינוחה ורגועה. הגוף מיד מזהה את זה ומשחרר.

בתקופת הטיפולים החיצוניים שהרפואה מציע כמו IVF או הזרעה או כל טיפול אחר נוצר הרבה מאוד מתח. הרבה מאוד שאלות סובבות אותך. את במרדף מתמיד אחרי הביוץ וכשהמחזור מגיע את באכזבה ענקית כי צריך להתחיל שוב מהתחלה. כל פעם את צריכה למצוא את כוחות הנפש (שלא נדבר על הכסף) ולאסוף את עצמך מחדש.

איך הרפואה הסינית יכולה לעזור?

בטיפולי פוריות ובכל טיפול למעשה, אבחון והכרת המטופל/ת הכי חשוב. אני עושה אבחון גם פיזי דרך הרפלקסולוגיה וגם דרך רפלקסים של הבטן לפי הדיקור היפני. נקודות הדיקור מאזנות את המערכת ההורמונלית, מאזנות אסטרוגן ופרוגסטרון, מרגיעות את הגוף והנפש ותורמות לזרימת דם טובה במערכת הרבייה.

גם הרפלקסולוגיה תורמת רבות להרגעה ושחרור המתח. ההקשבה של המטפלת, ההבנה וכמובן המגע הנכון ברפלקסים של הרגל שקשורים בפוריות חשובים מאוד.

 

אם גם לך יש "בעיית" פוריות אני כאן בשבילך.
הטיפול יחזק את הגוף, ייתן זרימת דם טובה, ירגיע וירים את המורל…

איילת גולד, 052-443-5034